O mlog.cz

Co najdete na mlog.cz?

Co na mlog.cz nenajdete?

Autor

kblhJmenuji se Petr Koláček. Hudbou se zabývám pasivně i aktivně od dětství. Od devíti let hraji na flétnu a dechové nástroje jsem neopustil do dneška. Prošel jsem několika hudebními formacemi. V současnosti “umělecky vedu” :-) skupinu Gothart, kde současně také hraji na dechové nástroje. S Gothartem jsme začínali středověkou hudbou. V té době jsem začal učit hrát starou hudbu na zobcovou flétnu v Týnské škole a později soukromě u Jana Kvapila. Gothart se postupně přesunul více do současnosti - na world music scénu. Hraje balkánské lidovky ve svérázných, modernějších úpravách. Já jsem se vrátil zpět k příčné flétně a nepravidelně docházím k Markétě Stivínové na konzultace.

Muzika mě bavila už od dětství. Tenkrát hlavně díky mému otci. Ten mě přivedl k jazzu, který sám velice často a rád poslouchá. Později jsem samozřejmě začal poslouchat rockovou i klasickou muziku. Nikdy jsem se nebránil ničemu novému. Předsudky z osmdesátých let jsem překonal, když do Čech dorazila první balkánská dechovka. To asi ale snad každý, kdo ji někdy slyšel :-) . Dnes mám své oblíbence snad ve všech žánrech - od barokního ansámblu Florilegium po Marilyn Mansona.

Od 1. července 2007 mám každou neděli od 21:00 na Radiu Wave (100.7 FM) pořad World music Box. Na mlog.cz najdete playlisty všech dílů pořadu.