23 Duben 2009
Kategorie: Články, Folk & Country

Narodila se v Americe. Dětství prožila v Západní Africe. Přes Blízký východ se dostala na Balkán, odkud jela hledat kořeny do Anglie. Kdyby se jednalo o reálnou osobu, třeba takto by mohl vypadat fiktivní životopis kapely Round Mountain.

Round Mountain

Round Mountain je nejen místo v Kalifornii, ale také velice svérázné trio ze Santa Fé v Novém Mexiku. Jeho základ tvoří dva bratři - Char a Robby Rothschildovi. Oba dva jsou velmi nadaní muzikanti a multiinstrumentalisti. Starší Robby obsluhuje akordeón, trumpetu (tyto dva nástroje mnohdy dohromady), kytaru, dobro, banjo, irskou whistle, bulharské dudy gaida a tureckou loutnu saz. Na nahrávkách ještě přidává dechové nástroje, jako klarinet, trombón či arabskou píšťalu nai. Úctyhodné. Mladší Char hraje na perkuse, hlavně cajon a djembe. Zvládá ale také strunné nástroje, jako bouzouki, mandolínu a západoafrickou koru. Trio doplňuje Jon Gagan na kontrabas.

Hudba kapely Round Mountain je poměrně těžko zařaditelná. Je to americký folk, ve kterém je ale slyšet mnoho různorodých vlivů. V první řadě balkánská hudba. Západoafrická hudba, hlavně díky nástrojům, které mnohdy používají dost nezvykle. Například loutnou kora nahrazují kytaru. Ve skladbě Castle slyšíte trumpetové sólo, jako by ho zahrál Ibrahim Maalouf z Libanonu. Zásadní je ale pro mne to, že píší krásné, melodické písně, v něčem podobné starým anglickým či irským baladám.

Mp3

Round Mountain - Truth and DarknessTvorba Round Mountain je hodně různorodá. Proto jsem tentokrát záměrně vynechal video. Poslechněte si raději ukázky všech skladeb z jejich poslední desky Truth and Darkness (2007).

Odkazy

Líbil se Vám článek? Linkuj Jagg.cz Media Blog Zalinkuj

Komentáře (3) k článku “Round Mountain”

  1. airwalk:

    Nemůžu si pomoct, ten mlok mi v novém mlogu prostě chybí! :-(

  2. kblh:

    A co tento novy mlok? Doufam, ze se vam tento mirny redesign bude libit :-) . (Ctrl+R)

  3. airwalk:

    Tak to je fakt povedený! :-) K mlogu mlok prostě patří!

Přidat komentář

(povinné)

(povinné)

CAPTCHA image