05 Duben 2007
Kategorie: Články, Rock & Pop

“To jsou ty roztomilé nedostatky, které nás muže tak přitahují.” říká Kryton v šestém dílu seriálu Červený trpaslík poté, co mu Lister daruje nedokončenou robotickou verzi Merilyn Monroe a ta vrazí do zdi.

The_White_Stripes.jpg

Ulítl jsem na The White Stripes. Naprosto mě dostali. Jsem z nich úplně paf. A nejsem sám. Tahle dvoučlenná formace vyprodává stadióny! Jejich hudba je velice mírně nedokonalá. Naprosto si vystačí s kytarou (nebo piánem), bicími a zpěvem. Jejich nahrávky zní, jako kdyby byly nahrávány v garáži.

White Stripes jsou Jack White (zpěv, kytara, klavír) a Meg White (bicí). Vznikli roku 1997 v Detroitu. Pokud máte zájem o jejich podrobný životopis, koukněte do Wikipedie.

Jak je možné, že dosáhli takového úspěchu? Možná je to tím, že se s ničím prostě nemažou, z jejich syrových nahrávek jsou slyšet kořeny prvních černošských bluesmanů. Možná je to tím, že jsou velice spontánní, na koncerty si zásadně nepřipravují playlist a spoléhají pouze na svou intuici. Možná je to tím, že CD točí velice rychle, většinou berou první verzi. CD “Elephant” natočili za pouhých deset dní, “Get Behind Me Satan” za čtrnáct dní. Možná je to tím, že úzkostlivě dbají na image, existují pro ně pouze tři barvy: červená, bílá a černá.

Co si myslíte vy?

Co jsem slyšel?

The_White_Stripes___The_White_Stripes.jpgThe_White_Stripes___White_Blood_Cells.jpgThe_White_Stripes___Peel_Session.jpg

The_White_Stripes___De_Stijl.jpgThe_White_Stripes___Elephant.jpgrecommend.gifThe_White_Stripes___Get_Behind_Me_Satan.jpg

Video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Další video: The Simpsons Vs. The White Stripes

Odkazy

Líbil se Vám článek? Linkuj Jagg.cz Media Blog Zalinkuj

Přidat komentář

(povinné)

(povinné)

CAPTCHA image